Cuma, Mayıs 01, 2015

Ortaya Karışık #25

Artık bahane üretmekten de sıkıldım blog, yazamıyorum eskisi gibi. Fırsatım olmuyor. Bir sürü şeyler oldu yazmadığım zamanda yine. Kemerleri taktıysak başlıyorum:

Özel derslerin sayısı 1'e düşünce, ikici vizemin olacağı ders olmayınca, biraz da yeni iş imkanları için farz haline gelince, IELTS'e girmeye karar verdim. Hazırlık için de dünyanın en harika yerine, Galatasaray Üniversitesi'ne yazıldım. Ne zamandır yoğun ingilizceyle haşır neşir olmayınca biraz zor geldi ama. ALLAHIM OKUL O KADAR MÜKEMMEL Kİ DELİREBİLİRİM. Öhöm. Neyse. İngilizce çalışıyorum yani. Barış da writing ve speaking için yardım ediyor sağolsun. Bana sadece reading ve kelime ezberlemek kalıyor. Bu arada twitterdan tanışıp çok sevdiğim geowyns de, GSÜ'de Fransızca kursuna gidiyor. Bu kurs sayesinde onunla da yüz yüze görüşme ve booolca Galatasaray muhabbeti yapma şansım oldu. Ballı kaymak oldu.

İş değiştirmeye karar verdim. Haldır haldır iş bakıyorum. O kadar bunaldım, o kadar daraldım ki. Kendimi geliştirebileceğim, yaşıtlarımın daha çok olduğu, daha iyi hissederek gideceğim bir iş istiyorum artık. Özellikle de IELTS'den 6-7 civarı bir not alabilirsem ki benim hedefim 7-7,5 çok güzel fırsatlar geçecek elime. O kadar çok istiyorum ki anlatamam.

Diğer yandan, iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı sınavı yine yaklaşıyor. Ben yine onunla ilgili hiiiç bir şey yapmıyorum. 130 TL sınav ücreti ciğerimi dağlıyor. Son hafta artık bi motora bağlar çalışırım diyorum ama pek ümidim yok. Geçen sefer sınırdan kaldığım için, şimdi iyice hevesim kaçıyor.

Mahir Ünsal Eriş'in Dünya Bu Kadar'ını okuyorum bu ara. İncecik kitap 2 haftadır sürünüyor elimde. Çok da güzel aslında ama koşturmaktan fırsatım kalmıyor ki bitireyim. Bir yandan Ali Ural'ın Posta Kutusundaki Mızıka'sına da bakıyorum. Onun akan bir olayı olmadığından, başka kitaplarla beraber de okunabiliyor.

Arabamızı sattık bu arada, bir ev çekilişine katıldık. Bilmiyorum şansımız yaver gidecek mi ama, inşallah biz de bir ev sahibi oluruz bu fırsatla. Çıkmazsa, biraz daha biriktirip araba almak istiyoruz tekrar, bakalım.

Araba parası bankada dururken benim aklıma vize almak geldi. Aslında yurt dışı planımız yoktu ama, rahatlıkla banka mektubu alabileceğimiz için deneyelim dedik. Barko Schengen'in maksimum 3 ay uzak tarihe verildiğini söyleyince, biz de Amerika vizesine başvurmaya karar verdik ki, gözler kalp oldu. Tabi vize başvurusu, randevu vs. olunca biz de tüm tatil planlarını iptal edip, azıcık da harcamaları kısarak yaz tatilimizde Amerika'ya gitmeye karar verdik. O kadar merak ediyorum, o kadar hevesleniyorum ki anlatamam. Çok ilginç bi' şekilde en çok da Central Park için. Duyan altı üstü park yaa, dese de çok istiyorum görmeyi. İnşallah vizede bir sıkıntı yaşamam.

Sonuç olarak, ev için, Amerika için, IELTS için bayaaaa duaya ihtiyacım var. Bir el atın be.

Bu sene o kadar az bahsettim ki burada, eski postlar olmasa kimse Galatasaray'ın bu blogun ana yazılma sebeplerinden olduğunu fark etmez. TAKIMIMI ÇOK ÖZLEDİM, O KADAR ÖZLEDİM Kİ. ANLATAMIYORUM. Şampiyonluk Bjk maçına kalırsa, alacağım ABV passoligi. Aslında dünkü Sivasspor maçına da gidecektim ama, metro çalışmadığı ve artık araba da olmadığı için vazgeçtim. Sanırım seneye kombine alacağım ya. gerçekten. GERÇEKTEN DAYANAMIYORUM artık.

Bu yazı da böyle twittera yazar gibi oldu ama. Hiç yuoktan iyidir sanırım. Gittim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder