Pazartesi, Haziran 23, 2014

Ortaya Karışık - Bayaaaa Karışık

Merhaba sevgili blog. Ben de seni özledim. Ortalık yeni yeni durulmaya başladı, ben de ancak şimdi yazabiliyorum. Kısa olmayacak biliyorum ama elimden geldiğince kısa bir özet geçeceğim.

Nişandan 2 hafta önce sürpriz bir şekilde işten ayrıldım. Herhangi bir plan veya alt yapı çalışması yapmadan çıktım gitti. Çok bile dayandım. O zamandan geçen haftaya kadar yani 1,5-2 ay kadar bir süre iş görüşmesinden iş görüşmesine koşturarak geçti. Geçtiğimiz hafta yeni işime başladım. Sürpriz bi şekilde hafta sonları çalışmıyorum, evime yakın ayrıca mezun olduğumdan beri mesafeli durduğum üretime de giriş yapmış oldum. Keyifler yerinde sayılır. Okulumu da dondurmama gerek kalmadığı için, sonu ne olur bilmiyorum ama bir süre buradayım.

Gelelim okula. Yüksek lisansın ilk yılı kazasız belasız bitti. Bütünlemeye bile kalmadan hallettim çok şükür. Şimdi sıra bilim sınıfında. Şimdilik tezi düşünmeden bir yıl kaldı diyerek kendimi avutuyorum. Bu arada açık öğretimi de bitirdim, mezun oldum. Yüksek lisansa başlamadan önce boş kaldığım yılda girmiştim ve çabuk bitsin diye 2 yıllık tercih etmiştim ama belki gaza gelip 4 yıla tamamlarım.

Ve nişan. Mükemmel ötesi bir nişan oldu. Sadece en sevdiklerimizle, tam istediğimiz gibi, inanılmaz eğlenceli bir tören yaptık. Elbise, saç baş, makyaj, pasta, tören, hediyeler hepsi uğraştığıma değdi. İşten çıkmam o arada beni baya rahatlattı. Her yere rahat rahat koşturdum. Şimdi sırada nikah, düğün işleri var. Bir aksilik olmazsa 28 Eylül'de evleniyorum. Balayı, eşya, ev, çeyiz. Gözümde büyüdükçe büyüyordu ama hepsi inanılmaz keyifli gidiyor.

Nişandan sonra boş kaldığım zamanı da evde yatarak geçirmedim tabi ki. Direksiyon dersleri alıp trafiğe çıkabilir hale geldim. Ehliyetimi almıştım ama pratikte eksiklerim vardı, çözdüm. O arada bir de 'iş Sağlığı ve Güvenliği' eğitimine katıldım. Sınavı aralık ayında olacak, daha zaman çok ama boş kalmışken aradan çıkardım onu da. İlerleyen süreçte başımıza ne geleceği belli olmaz, çalışmak lazım.

Özetle, işten çıktım 2 aydır buralara pek uğramadım ama yatıp dinlendiğim söylenemez pek, koşturdum durdum. Geri döndüm buralardayım artık. Bu arada güzel kitaplar okumadığımı sanmayın. Mahir Ünsal Eriş okusanız keşke. Birbirinden güzel iki kitabı var. Belki bi ara buraya da yazarım. Eee siz neler yaptınız?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder