Salı, Ağustos 20, 2013

STSL 1. HAFTA GS 2 : 1 GAS


Umarım Gaziantepspor'un kısaltmasını doğru yazmışımdır. Neyse hasret bitti. Pek istediğimiz şekilde olmasa da şükür kavuştuk.

Amerika'dan gelen yakın bir arkadaşımız, bu yıl kombine alıp bize katılan liseden arkadaşım ve Barış'la gittik maça. Gidene kadar herşey mükemmeldi. Zaten özlemekten öleyazmışız. Erkenden golü de bulunca değmeyin keyiflere, taa ki Gezi tezahüratları başlayana kadar. Şanssızlığımızın kurbanıyız, bu yıl yine mecburan Kuzey Tribün'de kaldık. Keşke değiştirme şansımız olsa da kurtulsak şu saçma sapan reislerden ve onların eteğinde dolaşanlardan. Her yer Taksim her yer direniş tezahüratlarını ıslıklayan UA tribünde siyaset istemiyormuş. Şampiyonlar ligi maçlarında Fatih Sultan Mehmet koreografisi serbest, istiklal marşında bozkurt serbest ama direniş tezahüratı yasak, neden? Çünkü tribünde siyaset istemiyoruz. Hadi ordan! Baya gergin geçti maçın devamı tehditler, susturmaya çalışmalar, el hareketleri falan ama neyse ki olaysız bitti.

Maçın son 10 dakikası özellikle de uzatma kısmı kabus gibi geçse de lige puanla başlamamız iyi oldu. İkinci yarı rölantileri kabusun sebebi bence. Baskılı oyunda daha iyi savunma yapıyoruz, yavaşladığımız zaman çok fazla atak yiyoruz. Geçen sene de vardı bu durum, hala devam ediyor gibi geldi dün akşam ama daha ilk hafta tabi, erken karar vermemek lazım. Sneijder'ı izlerken mutluluktan ölecek falan gibi hisseden bir ben değilimdir sanırım. Hamit'ten umudu kesmek üzereyim belki de geç kaldım bilmiyorum ama fena sıçtı. İnşallah toparlar. Emre Çolak, Chedjou, Hakan Balta gayet iyi göründü. İyiler, kötüler bir yana, hocanın bir an önce kulübeye inmesi lazım, orası kesin.

Ujfa'ya yapılan veda çok şıktı buarada. Kaptanı son kez alkışlama şansımız oldu. Üzülsek de bize yakıştığı gibi uğurladık.

Bir de buraya da not düşmek istiyorum. Galatasaray'a atılan hiç bir golü alkışlamam, alkışlayana da saygı falan duymam. Ben niye takımıma atılan golü takdir edeyim ya, isterse havada 5 takla attıktan sonra rövaşata atsın yine de alkışlamam. Samimi gelmiyor bana.

Sonuç olarak ŞÜKÜR KAVUŞTURANA. Vurduğumuz gol olsun, yine şampiyon olalım, Avrupa'da çoşalım İN-ŞAL-LAH!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder