Pazartesi, Nisan 29, 2013

ŞİKEYAPSANA!

 • Bu haftasonu Barış'ın üniversiteden arkadaşları Türkiye'ye geldi. Daha önce hiç Koreli arkadaşlarım olmamıştı. İnanılmazlar. Çok çok sevdim.
 • Buluşur buluşmaz ilk iş kebap yemeye gittik tabii ki. Daha önce çok defa yemişler. Gerçek kebaba hatta burada yedikleri diğer herşeye bayıldılar.
 • Dün akşam Galatasaray maçı için Nevizade'ye gittik hep birlikte, persefon da katıldı bize. Tek isteğimiz şampiyonluğumuzu ilan etmekti. Bizim için zaten bayram, onlar için de şölen olurdu.
 • Aslanım tezahüratlarla inledikçe onlar da havaya girdi. Gol geldiğinde neredeyse bizim kadar sevindiler. Keşke içerde maç olan bir hafta gelebilselerdi.
 • İyi bir oyun oynamamıza rağmen maçı almasını bildik. Her zaman iyi oynamak zorunda değiliz ama 3 puanı almasını bilmek güzel.
 • Golden sonra telefondan Fener maçını televizyondan Galatasaray maçını izlemeye başladık, ama olmadı. Olsun, kupamızı evimizde alırız.
 • Evimiz demişken, dün taraftarlar sahaya girince olayın sebebini öğrenemediğimiz için ilk önce önümüzdeki hafta sahanın kapanacağını falan düşündük. Sonra rezilliğin daha büyük olduğunu, biber gazının bulunduğu adı herneyse o şişenin patladığını duyduk. O küçücük çocukların suratlarındaki dehşet ifadesini asla unutmayacağım. Biber gazı dünyadaki en ilkel şey. Kullanılması zaten çok aptalcayken bir de kontrolü kaybetmek durumu iyice içler acısı hale getiriyor. Yazık.
 • Maçlar bitince Aslanım şike yapsana, şike yapsana, Aziz Yıldırım şike yapsana diye inledi. Baktım bizim Koreliler de bağırıyor. Hem de birebir söylüyorlar. Sorunca anladık ki Korece'de şikeyapsana diye bir cümle varmış ve 'SAATİM YOK' demekmiş. Dün gecenin belki de en unutulmayacak anları misafirlerimizin bizimle şike yapsanaaaaa diye bağırmalarıydı.
 • Turistleri pek sevmem aslında çünkü 'biz turistiz, canımız ne isterse yaparız' davranışından nefret ediyorum ama dün gördüm ki turist olduğun her an dünyanın en mutlu insanısın. Boğazı ilk gördüklerindeki heyecanlarını ve mutluluklarını görmenizi gerçekten çok isterdim. Resmen dipleri düştü. Yalnız her köprü geçişimizde, ki bahsettiğim köprüler şehirin içindeki köprüler, şimdi burası Asya mı, Avrupa mı diye sordular. Her seferine Avrupa'da olduğumuzu öğrenip bir daha şaşırdılar.
 • İçinde Galatasaray'ın olduğu her gün gibi dün de çok güzel bir gündü. Bu hafta çok gereksiz. Hadi hemen Sivas maçının olduğu güne geçelim.

2 yorum:

 1. Gerçekten komik ama. Ellerini masaya vurarak şike yapsana, şike yapsana azisdlaah şike yapsana diye basbas bağırdıar. Bir sonraki aşama Aziz Yıldırım dedirtmek^^

  YanıtlaSil